Форум      Главная     

РЕАБИЛИТАЦИЯ ОРГАНИЗМА


ДОМ, САД, ОГОРОД
5 приголомшливих фактів про трилобітів

Протягом майже 300 мільйонів років ці древні мореплавці усіювали наше дно океанів - виживаючи, процвітаючи, та в кінцевому рахунку фосилізуючись під хвилями.

1. Більш 20,000 видів трилобітів нині відомі.

Майже на всіх континентах знаходять залишки трилобітів. Найбільший різновид (король Isotelus) був приблизно 28 дюймів завдовжки, в той час як найменший  - менше ніж міліметр від краю до краю. Деякі трилобіти носили захисні хребти, в той час як у інших були гладкі, округлі раковини. В той час як деякі трилобіти були знайдені з непропорційно великими очима, багато видів глибоководних тварин були сліпими.

2. Перші трилобіти з’явились приблизно 540 мільйонів років тому.

Їх дебют збігся зі світанком кембрійського періоду. Під час цієї гри мінливого періоду в історії Землі, багатоклітинні організми пройшли через те що можна назвати вибухом в розмаїтті, або, принаймні, вибухом в формах життя, що тепер помітно на скам'янілостях то ї пори. Нові істоти - включаючи велику кількість молюсків і членистоногих - здається, розвивались безпрецедентними темпами.

За часи Кембрійського періоду  трилобіти стали найбільш поширеними і різноманітними тваринами на планеті. Однак число трилобітів почало скорочуватись, коли цей період закінчився приблизно 500 мільйонів років тому. Хоча безхребетні ще снували повсюди протягом ще 240 мільйонів років, але вони ніколи не повторять той успіх розвитку що був до того.

3. Багато трилобітв згортаються в невеликі кулі для захисту.

Коли небезпека близько, деякі трилобіти могли вести себе як підводні мокриці, тобто свою задню частину згинати під свою голову. Деякі такі зразки кембрійського періоду були знайдені в цьому оборонному становищі.

4. Спочатку вчені не знали, що вони відкрили

У листі 1679 року лінгвіст і натураліст з Уельсу Едвард Ллуйд не розпізнав цей вид древніх тварин, сплутав цей скелет з камбалою. Єпископ Чарльз Літтлетон був трохи ближче до істини в 1750 році, коли він написав Королівському товариству Лондона про скам’янілість комахи, що він викопав за рік до цього. У той же час трилобіти були, насправді, членистоногими істотами, і мали більш тісні звязки з ракоподібними, ніж з комахами.

5. Більшість скам'янілих трилобітів насправді змінюють екзоскелет.

Протягом свого життя трилобіти змінюють багато раковин. Під час процесу так званої линьки, цей екзоскелет часто зберігався для потомства. Один трилобіт міг залишити за своє життя кілька скам'янілих форм такого скелета. Приклади подібних явищ в природі достатньо рідкісні, в порівнянні від звичайного переселення від раковини до раковини схожих тварин.

Інші наукові факти читайте на сайті Axiom.in.ua.

 

 

 
РЕАБИЛИТАЦИЯ ПОСЛЕ ЗАБОЛЕВАНИЙ


ЭТО ИНТЕРЕСНО